Συγκέντρωση τροφίμων και χρηστικών ειδών για “Το χαμόγελο του παιδιού”

Η μαθητική κοινότητα, ο Σύλλογος των εκπαιδευτικών  και ο σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του ΕΠΑ.Λ. Μήλου σας καλούν να συνεισφέρετε στη συγκέντρωση ειδών διατροφής, χρήσης και υγιεινής για την ενίσχυση του έργου του εθελοντικού οργανισμού  “Το χαμόγελο του παιδιού“, εν όψει της Πασχαλινής περιόδου.

Το χαμόγελο του παιδιού” προσπαθεί να καλύψει τις ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου, όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.

Σας παραθέτουμε ενδεικτική λίστα προϊόντων:
Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, κρουασάν, χυμοί, κρέμες αραβοσίτου, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, μπαχαρικά.
Είδη βρεφικής και προσωπικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες κ.λ.π..
Είδη υγιεινής: καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου,  μαλακτικό ρούχων, χλωρίνη.
Είδη οικιακής χρήσης: χαρτοπετσέτες, χαρτί κουζίνας, χαρτί υγείας, λαδόκολλα, διάφανη μεμβράνη, σακούλες απορριμμάτων, γάντια μιας χρήσης

Τόπος συγκέντρωσης των προϊόντων : ΕΠΑΛ ΜΗΛΟΥ

Μέρες και ώρες συγκέντρωσης των προϊόντων Από τις 2/3/2022 έως 31/3/2022 Δευτέρα έως Παρασκευή , τις ώρες λειτουργίας του σχολείου 8:00-13:50.

Υπεύθυνες της συγκέντρωσης και της αποστολής των προϊόντων είναι οι:

Αντωνοπούλου Μαρία (εκπαιδευτικός / Σύμβουλος Σχολικής Ζωής ΕΠΑ.Λ.Μήλου)

Ζούλια Κατερίνα (Πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ΕΠΑ.Λ. Μήλου)

Σ.Β. (Πρόεδρος του Δεκαπενταμελούς Συμβουλίου ΕΠΑ.Λ. Μήλου)