IMG 7fbc84884574478541e08c77df4dd54d V

Επίσκεψη του Γυμνασίου-Λ.Τ. Κιμώλου

Με μεγάλη χαρά και κεράσματα, το ΕΠΑ.Λ. Μήλου  υποδέχτηκε τις μαθήτριες και τους μαθητές του Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Κιμώλου, την Τρίτη 12 Απριλίου 2022.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία:
1. Να περιηγηθούν στους χώρους του σχολείου μας (βιβλιοθήκη, σχεδιαστήριο, κ.α.)
2. Να ξεναγηθούν στα εργαστήρια Μηχανολογίας, Πληροφορικής, Ηλεκτρολογίας, Υγείας και ΦυσικώνΕπιστημών.
3. Να παρακολουθήσουν παρουσίαση σχετική με τις ειδικότητες του ΕΠΑ.Λ. Μήλου και τις επαγγελματικές προοπτικές.
4. Να ενημερωθούν για τις δράσεις, τις δραστηριότητες και τις συμμετοχές σε διαγωνισμούς και προγράμματα των μαθητών του ΕΠΑ.Λ. Μήλου.
5. Να επισκεφθούν και να παρακολουθήσουν τις εργασίες κατασκευής του υπαίθριου θεάτρου, στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑ.Λ.».
6. Να επισκεφθούν και να παρακολουθήσουν τις εργασίες καλλιέργειας λαχανικών στο θερμοκήπιο του σχολείου από την περιβαλλοντική ομάδα των μαθητών και μαθητριών του ΕΠΑ.Λ. Μήλου.

Ευχαριστούμε τη μαθητική κοινότητα, τους συνοδούς εκπαιδευτικούς και το Διευθυντή του Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Κιμώλου, κ. Κακύρη Δημήτριο, που μας τίμησαν με την επίσκεψή τους.