IMG cb5cb5a950a3ba543e45db6850bfa398 V

Εξωραΐζοντας τον προαύλειο χώρο του σχολείου μας 2020-2021

Μια ζεστή, όμορφη και χαρούμενη όψη απέκτησε η αυλή του σχολείου μας μέσα από τις δραστηριότητες που υλοποίησαν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας, στα πλαίσια του Περιβαλλοντικού Προγράμματος “Εξωραΐζοντας τον προαύλειο χώρο του σχολείου μας”
Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ και Β τάξης του τομέα Υγείας, με τη συμβολή της καθηγήτριας Βρεφονηπιοκομίας, κυρίας Χατζηβασιλειάδου Ηλιάνας, έβαψαν γλάστρες , φύτεψαν φυτά και έβαψαν ξύλινες κατασκευές στις οποίες τοποθέτησαν τις γλάστρες, στολίζοντας το σχολείο μας. Παράλληλα, έβαψαν και καλλώπισαν τα παγκάκια των μαθητών.
Οι μαθητές του τομέα Μηχανολογίας, υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Μηχανολογίας κ. Κολιαράκη Φραγκιού, κατασκεύασαν τα ξύλινα παγκάκια και τις ξύλινες κατασκευές τοποθέτησης γλαστρών ,τις οποίες τοποθέτησαν σε διάφορα σημεία του σχολείου.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες συνέβαλαν και συμβάλλουν καθημερινά στο πότισμα και τη συντήρηση των καλλωπιστικών φυτών.
Συγχαρητήρια σε όλους!