εικόνα 5

Συνάντηση γονέων καθηγητών

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η πρώτη ετήσια συγκέντρωση των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών του ΕΠΑ.Λ. Μήλου, ύστερα από πρόσκληση του Διευθυντή κου Τσακάλη Ηλία και του Συλλόγου διδασκόντων.

Η συγκέντρωση πραγματοποιήθηκε στην Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 18:00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου.

Σκοπός της συγκέντρωσης ήταν η ενημέρωση των κηδεμόνων από τον διευθυντή:

α) για τον θεσμό του ΕΠΑ.Λ., τις σπουδαστικές και επαγγελματικές διεξόδους του,

β) για τον εσωτερικό κανονισμό λειτουργίας του σχολείου,

γ) για τις ετήσιες δράσεις και προγράμματα που θα λάβουν μέρος οι μαθητές, είτε ενδοσχολικά είτε εξωσχολικά.

δ) για τα κτιριακά προβλήματα που αντιμετωπίζει το σχολείο και τις ενέργειες που έχουν γίνει από μέρος της διεύθυνσης, ζητώντας παράλληλα από τους γονείς να πιέσουν κι εκείνοι με την σειρά τους, τους φορείς για την άμεση επίλυσή τους.

Έγινε επίσης, γνωριμία κηδεμόνων και διδασκόντων, ακολούθησε ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών.

Τέλος έγιναν αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του νέου συμβουλίου γονέων και κηδεμόνων.

Ευχαριστούμε τους γονείς για την συμμετοχή τους και ευχόμαστε σε όλους μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.